INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
'Smart Compose', opsioni që do ju shkruaj email-et

'Smart Compose', opsioni që do ju shkruaj email-et

Publikuar më: 12:25 10-05-2018

Sot koha është gjëja me e vyer, pasi angazhimet e shumta na bëjnë ta kemi të limituar.

Shumë punë dhe detyra duan përgjigje në kohë të shpejtë. Duke u nisur nga ky fakt google ka vendosur në përdorim një komponent të ri për të gjithë përdorueseve të gmail për të na shkurtuar kohën e përgjigjeve, shkruan intv.al

Opsionit të 3 përgjigjeve të gatshme tashmë i shtohet dhe komponenti i ri i quajtur 'Smart Compose' i cili përdorë inteligjencën artificiale për të hartuar email nga e para.

'Smart Compose' i sugjeron përdoruesit disa fjalë të gatshme të bazuara në kontekstin e emailit që po shkruan.

Fjalët do shfaqen mbi tastjer dhe nëse përdoruesit i pëlqen sugjerimi mund të klikojë mbi të dhe automatikisht, fjala e përzgjedhur dërgohet në tekst. E kështu me radhë.

Përfaqësues të google shpjegojnë se ky opsion nuk do ti pengojë përdoruesit teksa shkruajnë email-et.

E nëse kërkoni ta përfshini 'Smart Compose' si opsion atëherë e selektoni vetë në mënyrë manuale tek settings-i i gmailit.

Ky funksion që do ju vij në ndihmë me mijëra përdorueseve nga e gjithë bota do jetë i disponushëm nga java e ardhshme./intv.al/

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0027620792388916
    array(1) { ["section"]=> string(53) "smart-compose-opsioni-qe-do-ju-shkruaj-email-et-57916" }