INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Skandal financiar/Klubet të “mbytura” në borxhe, me llogari

Skandal financiar/Klubet të “mbytura” në borxhe, me llogari "të ngrira" në Drejtorinë e Tatimeve

Publikuar më: 17:01 06-12-2018

Problemet të mëdha financiare me klubet shqiptare. Tashmë është Drejtoria e Tatimeve nëpërmjet së cilës gazeta “Panorama Sport” ka mësuar të vërtetën e hidhur se janë 14 skuadra të Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë që rezultojnë të bllokuara dhe nuk janë korrekt me detyrimet e tyre ndaj qeverisë.

Në listën e ekipeve të bllokuara bëjnë pjesë ekipe të mëdha si Flamurtari, Luftëtari, Tirana, Kastrioti dhe Kamza, pra rreth 50% e ekipeve të Superiores.

Kjo tregon se shumica e klubeve funksionojnë në mënyrë informate dhe kanë një borxh të caktuar në këtë institucion. Llogaria e tyre rezulton e bllokuar, për shkak të borxheve të pashlyera. Ky është një skandal që kërkon patjetër një reformim të rregullave financiare në klubet shqiptare.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033671855926514
    array(1) { ["section"]=> string(97) "skandal-financiar-klubet-te-mbytura-ne-borxhe-me-llogari-te-ngrira-ne-drejtorine-e-tatimeve-80867" }