INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Siguria ushqimore, Rama ka këtë mesazh për qytetarët [VIDEO]

Publikuar më: 10:21 21-11-2017

Siguria ushqimore, si dhe situata e fermerëve dhe bujqësisë ishin pjesë e një videomesazhi të Kryeministrit Edi Rama, i cili ka zgjedhur ta shpërndajë për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social facebook. Kreu i ekzekutivit lajmëron se mbështetja financiare nga buxheti i shtetit për 2018 është rritur ndjeshëm, ndërsa qëllimi është i qartë rritja e sigurisë ushqimore. Nëpërmjet kësaj video Rama ka paraqitur dhe situatën në shifra të rritjes së mbështetjes financiare.
Edi Rama:
“MIRËMËNGJES ?
dhe me këtë video informuese për mbështetjen e rritur ndaj fermerit, prodhimit bujqësor dhe sigurisë ushqimore me Buxhetin e Shtetit 2018, ju uroj një ditë të mbarë ?”

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00099802017211914
    array(1) { ["section"]=> string(63) "siguria-ushqimore-rama-ka-kete-mesazh-per-qytetaret-video-42556" }