INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Si do të ishte Bota nëse Wi-fi do të ishte i dukshëm

Publikuar më: 11:30 05-01-2016

Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme është më se e dukshme. Megjithatë, ekziston rreziku i kësaj teknologjie radiofonike ndërsa ne nuk jemi të vetëdijshëm sa duhet.Askush nuk i ndal valët e tilla, edhe në qoftë se nuk i përdorim, andaj edhe jemi të rrethuar nga një valë masive e Frekuencave Elekto Magnetike apo FEM dhe jemi të tejekspozuar ndaj tyre.Ndjeshmëria ndaj fushës elektromagnetike është e lidhur me një varg të tërë të simptomeve,përfshirë kokëdhembjen, pagjumësinë, koncentrimin e dobët, lodhje, marramendje dhe rrahje aritmike të zemrës. Edhe pse studimet ende nuk kanë vërtetuar këtë gjë, është e rëndësishme të merrni masa paraprake.


Artisti Nickolay Lamm ka krijuar një seri  fotosh me ilustrime ku tregon si do të ishte Bota nëse Wi-fi do të ishte i dukshëm.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032799243927002
    array(1) { ["section"]=> string(56) "si-do-te-ishte-bota-nese-wi-fi-do-te-ishte-i-dukshem-283" }