INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“Shumë zhurmë për asgjë

“Shumë zhurmë për asgjë"; zbulohen prapaskenat mes Milanit dhe Chelsea për Higuain

Publikuar më: 12:11 11-01-2019

“Shumë zhurmë për asgjë", shkruante William Shakespeare dikur, në një nga shfaqjet e tij më të famshme. E pra, një përmbledhje e tillë poetike mund të bëhet për rastin e merkatos së këtij janari, e cila ka si protagonistë Gonzalo Higuain, Milanin, Juventusin dhe Chelsea. Po, sepse pas kritikave që sulmuesi argjentinas mori nga drejtuesit e klubit kuqezi dhe interesit të fortë të Chelsea (nxitur kryesisht nga Maurizio Sarri), goditja e madhe mund të rezultojë shumë shpejt në një “rrugë qorre”.

Siç është raportuar nga "Tuttosport", Chelsea ka dështuar për t’i kënaqur kërkesat e Milanit dhe veçanërisht të Juventusit (bardhezinjtë kanë kartonin e “Pipita”).“Blues” kanë propozuar vetëm një huazim deri në fund të sezonit për Gonzalo Higuain. Një zgjidhje, që nuk i përshtatet asnjërës nga palët e përfshira në operacion. Edhe vetë trajneri Maurizio Sarri e do të plotë transferimin e Higuain në “Stamford Bridge”.

Menaxhmenti i Chelsea, megjithatë, nuk është më i gatshëm të investojë shuma të mëdha për lojtarët jo të rinj. Ai donta ta kënaqte trajnerin Sarri, por jo në të gjitha kushtet e mundshme. Dhe kështu, deri më sot, zgjidhja më e mundshme është qëndrimi i “Pipita” në Milano.Aty duhet të “driblojë” fjalët e Leonardos dhe të tregojë vlerën e vërtetë si Gonzalo Higuain, me ngjyrat kuqezi. Zgjidhja është e preferuar edhe nga Gattuso, edhe nga Leonardo, të cilët nuk kanë parë një alternativë tjetër të vlefshme në merkato, në këtë momen

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0088450908660889
    array(1) { ["section"]=> string(85) "shume-zhurme-per-asgje-zbulohen-prapaskenat-mes-milanit-dhe-chelsea-per-higuain-84099" }