INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shtyrja e negociatave për në BE, flet edhe kreu i opozitës Basha: Edhe në 2019-ën do refuzohet, ju tregoj arsyet [FOTO]

Shtyrja e negociatave për në BE, flet edhe kreu i opozitës Basha: Edhe në 2019-ën do refuzohet, ju tregoj arsyet [FOTO]

Publikuar më: 21:17 26-06-2018

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sot për shtyrjen e negociatave nga Bashkimi Europian për në vitin 2019. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shprehet se tani është koha për një kthesë të madhe për të shpëtuar vendin si dhe shprehet që krimi dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen tonë dhe pa i luftuar ato vendimi në 2019 do jetë sërish refuzues.

“Hapja e negociatave për Shqipërinë u shty edhe për një vit. Krimi dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen tonë. Pa luftuar krimin dhe korrupsionin, vendimi në 2019 do jetë refuzues si sot. Tani është momenti për një kthesë të madhe për të shpëtuar vendin dhe të ardhmen tonë europiane”,- shprehet Basha.

 

bashus.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00093483924865723
    array(1) { ["section"]=> string(120) "shtyrja-e-negociatave-per-ne-be-flet-edhe-kreu-i-opozites-basha-edhe-ne-2019-en-do-refuzohet-ju-tregoj-arsyet-foto-62933" }