INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shqiptarët shkëlqejnë nëpër botë! Tashmë një tjetër lojtar i kombëtares shënon gol me ekipin e tij

Shqiptarët shkëlqejnë nëpër botë! Tashmë një tjetër lojtar i kombëtares shënon gol me ekipin e tij

Publikuar më: 22:33 04-12-2018

Arbër Mehmetllari është emri më i ri, i cili mesa duket mund të cilësohet edhe si e ardhmja e kombëatres. Ai ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç, duke e kualifikuar ketë ekip për në gjysmëfinalet e Kupës së Kroacisë për të rinj. Sulmuesi i lindur në vitin 2000 shënoi në pjesën e dytë të fitores 1-0.

Mehmetllari, në te kaluarën pjesë e Shqipërisë U-19, luajti për 90 minuta, si ka ndodhur vazhdimish këte sezon, ku Lokomotiva e Zagrebit kryeson kampionatin kroat U-19, me katër pikë më shumë se Hajduku dhe 6 më shume se Dinamo e Zagrebit.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0043118000030518
    array(1) { ["section"]=> string(103) "shqiptaret-shkelqejne-neper-bote-tashme-nje-tjeter-lojtar-i-kombetares-shenon-gol-me-ekipin-e-tij-80704" }