INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Shëndetësia DJE dhe SOT. Rama shfaq 2 pamje krejt të kundërta [VIDEO]

Publikuar më: 09:34 05-01-2018

Shëndetësia është një nga sektorët që ka përplasur më shumë qeveritë me opozitën, pavarësisht kaheve politike që i përkasin. Edhe nën qeverisjen e vendit nga socialistët shëndetësia ka qenë pikë e nxehtë debati mes dy kampeve politike. Në kartolinën e urimit për një ditë të mbarë Kryeministri Edi Rama sjellë pikërisht një video për shëndetësinë, e cila sipas tij po shkon drejt “shëndetësisë që duam”. Radhët e gjata, mungesa e shërbimit të specializuar janë disa prej problemeve të cilat sipas Kryeministrit sot kanë marrë zgjidhje. Në video shfaqen dy pamje, ajo ku radha është e pafund dhe shërbimi le për të dëshiruar e në një pamje tjetër ku qytetarët marrin shërbimin e duhur pranë spitaleve publike, projekt i cili sipas tij në 2018 do të jetë i instaluar në mbarë vendin..
Edi Rama:
“MIRËMËNGJES ?
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë tjetër hap përpara në rrugën e vështirë por të drejtë për Shëndetësinë që duam?”

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033788681030273
    array(1) { ["section"]=> string(72) "shendetesia-dje-dhe-sot-rama-shfaq-2-pamje-krejt-te-kunderta-video-46681" }