INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Sezon provimesh! Studentë, njihuni me ushqimet që ju ndihmojnë kujtesën...

Sezon provimesh! Studentë, njihuni me ushqimet që ju ndihmojnë kujtesën...

Publikuar më: 16:40 05-02-2018

Gjatë sezonit të provimeve përqëndrimi duhet të jetë në nivele të larta ndaj për këtë arsye studentëve iu vijnë në ndihmë disa ushqime.
Ja disa që duhet ti keni në tryezë:
Qumështi i bajameve. Proteinat që ai përmban ndihmojnë më shumë në përqendrim si dhe rrisin energjinë.
Lëngjet nga boronica. Janë të pasura me antiokidantë që mbrojnë qelizat e trurit nga dëmtimet dhe me vitaminën C që ndihmon në kujtesë.
Çokollata e zezë. Çokollata e zezë ndihmon në rritjen e kujtesës, kohën e reagimet dhe aftësitë për zgjidhjen e problemeve.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013120174407959
    array(1) { ["section"]=> string(86) "sezon-provimesh-studenten-njihuni-me-ushqimet-qe-iu-ndihmojne-kujtesen-studddlll-49455" }