INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Seksi dhe shik, ja si te vishesh si Gigi Hadidi [FOTO]

Seksi dhe shik, ja si te vishesh si Gigi Hadidi [FOTO]

Publikuar më: 18:58 06-02-2018

Siç mund ta dini look-u i Gigi Hadid shpesh dominon arenën street style. Me shfaqjet e saj tërheq menjëherë vëmendjen duke shënjuar një tendence te re mode. Por jo vetëm. Por çfarë këshillon Gigi Hadid për te gjithë ato femra qe ndjekin stilin e saj. Ja 10 leksione stili nga Gigi Hadid.

1. Ngjyra nude u shkon edhe biondeve: Ne fakt nuk është aspak e vërtet se ngjyra nude u shkon vetëm atyre qe janë te nxira nga rrezet e diellit. E njëjta gjë vlen edhe për ngjyrën e bardhe. Ne fakt janë shume te bukura veshjet e saj qe nxjerrin ne pah linjat.

56645145-e88d-43f2-951d-88a00af8ddbe---0.jpg

2. Te guxoni me ngjyrat primare: Nuk duhet te keni frike te përdorni ngjyra te ngrohta si për shembull e kuqja apo e verdha përkundrazi vishni look njëngjyrësh dhe do te dukeni bukur.

182026894e36e3f75210b5bacf05178f.jpg

3. Te tregoni barkun tuaj te sheshte: Shkoni ne palestër dhe ndiqni një diete për te djegur sa me shume yndyre? Atëherë për se te mos i tregoni rezultatet?

e8e97e043ad3cc73513078b364c6811d.jpg

4. Fokus ne veshjet e sipërme: Duke filluar nga xhupat tek palltot, nga xhaketa jeans deri tek xhupi i lëkurës. Preferojini te strukturuara, voluminoze apo me ngjyra.

ee0c5c2eb13a40668aad000f72dc02bf.jpg

5. Çizme, sneakers apo këmbale: Këto janë këpucët qe Gigi Hadid pëlqen te vesh me shume ne veshjet e saj street style.

e98f5189af95ea18d0cef02d17fcb167.jpg

6. Tutat komode dhe shik: Preferon ti zgjedh ne ngjyre neutro dhe shpesh modelja i vesh me taka te larta.

38fc58aa44d95af4e73c57211494a0c1.jpg

7. Streçe, pantallona lëkure, t-shirt apo bluze maxi: Ka gjithmonë një arsye te mire për te pasur një look casual.

519f710b-d2cd-4dcf-9f51-e90874b69bd5---0.jpg

8. Syze ne sy mace apo stil Matrix: Aksesore te ndryshëm apo veshje te cilat Gigi mban flet për një rikthim te viteve 90' duke përfshirë edhe syzet e diellit.

cf8b8999f2c0ccd12e227a14b11fcef3.jpg

9. Pantallona çiklistesh: Nëse deri dje ishin konsideruar si një veshje anti fashion, modelja Gigi Hadid ka qene një nder te parat qe ka veshur këtë veshje.

edc1a4823afa178473e4631b2f4bd72f.jpg

 

10. Këmisha ne stilin mannish mbahet jashtë dhe pak brenda: Kjo është mënyra për te larguar çdo dyshim mbi modelen.

2b2c0af9c8c121f914126f3fc5da8d1a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ikub

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00096607208251953
    array(1) { ["section"]=> string(57) "seksi-dhe-shik-ja-si-te-vishesh-si-gigi-hadidi-foto-49571" }