INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Seks në këmbim të notës! Denoncojnë studentët shqiptarë...[FOTOVIDEO]

Publikuar më: 13:38 11-01-2018

Seks që të marrësh provimi! Ky është fenomeni i ri që ka nisur të dalë në pah dhe po denoncohet së fundmi nga studentët shqiptarë. Një studim i një ditë më parë që flet për korrupsionin që ka pushtuar universitete publike shqiptare e Organziatës Qëndresa Qytetare vë theksin dhe tek kërkesat e petagogëve për favore seksuale në këmbim të notës. Në fakt është hera e parë në vendin tonë që studentët në një studim kanë guxuar të raportojnë ngacmimet seksuale. Deri pak kohë më parë ky fenomen as që nuk është përmendur dhe ka qënë tabu, por sot kohët kanë ndryshuar dhe me shumë të ngjarë studentët shqiptarë janë bërë më të guximshëm dhe po denoncojnë. Ata në fakt kanë plotësuar një pyetësor në mënyrë anonime dhe një pjesë jo e vogël e tyre e kanë raportuar këtë fenomen negativ. Po meqë studimi është kryer në tre universitete qarku është i mbyllur. Petagogët që ngacmojnë seksualisht ndodhen në Universitetin e Tiranës, në atë të Durrësit dhe të Elbasanit. Më shumë se kaq studentë nuk guxojnë dot, pasi ata nuk kanë denoncuar profesorët në gjykatë. Në fakt ngacmimi seksual në këmbim të notës është një akt shumë i rëndë dhe përbën vepër penale.

printscreen_seksok.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.001439094543457
    array(1) { ["section"]=> string(65) "seks-ne-kembim-te-notes-denoncojne-studentet-shqiptare-foto-47255" }