INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sejdini drejt rikandidimit në Elbasan. Arsyet pse e mbështet Rama

Sejdini drejt rikandidimit në Elbasan. Arsyet pse e mbështet Rama

Publikuar më: 15:32 10-07-2018

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, i njohur ndryshe si “Lala” njihet për të folurën e hapur dhe të drejtpërdrejtë në publik. Nuk është habi që llogaritë se sa shanse ka që ta bindë Edi Ramën ta rikandidojë për një mandat të katërt, i bëri publikisht, në një intervistë për një televizion lokal, Tv Skampa. Rrëfimin e nis me dilemat që kishte në kokë kur e kandiduan për kryetar bashkie, për modelin që i duhej të ndiqte për të drejtuar Bashkinë e Elbasanit. Për të gjetur përgjigje thotë se iu fut leximit. Shfletoi librat për Nikola Sarkozinë dhe Rudi Xhulianin, për të zgjedhur më pas këtë të dytin, modelin e Rudi Xhulianit, ish kryebashkiakut të New York-ut.

Ky lajm nuk pasqyron linjën editoriale të intv.al

Marrë nga: lapsi.al

Për të parë lajmin e plotë klikoni në:

https://lapsi.al/2018/07/10/zbulohet-sekreti-pse-funksionon-dyshja-rama-sejdini-ne-elbasan/

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013678073883057
    array(1) { ["section"]=> string(70) "sejdini-drejt-rikandidimit-ne-elbasan-arsyet-pse-e-mbeshtet-rama-64520" }