INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Sa interesante! INSTAGRAM ndryshon sërish, si ju duket risia e fundit? [FOTO]

Sa interesante! INSTAGRAM ndryshon sërish, si ju duket risia e fundit? [FOTO]

Publikuar më: 20:57 02-05-2018

Instagram po nxjerr në pah disa veçori të reja duke filluar nga sot, duke përfshirë integrimin e ri të Stories me aplikacione si Spotify dhe GoPro dhe një platformë të re efektesh të kameras që do t’u mundësojë përdoruesve të krijojnë filtra fytyre, stile tekstesh dhe stickers.

Nëse po përdorni Spotify ose aplikacionin GoPro, mund të shtypni butonat përkatës për të dërguar përmbajtjen tuaj në Stories të Instagram. Ju mund të editoni dhe shtoni në historinë tuaj ose ta dërgoni atë si një mesazh të drejtpërdrejtë me dikë.

Integrimi i Spotify ju lejon të ndani një foto me këngë, playliste ose albume që po dëgjoni aktualisht, me një link për të dëgjuar muzikën në Spotify. Instagram thotë se integrimi i ri i Stories do të lejojë aplikacionet e palëve të treta që të vendosin përmbajtje direkt në Facebook Stories.

Në aplikacionin GoPro, ndarja me Instagram ju lejon të ngarkoni videot tuaja direkt në Stories. Gjithashtu mund të rifilloni dhe të shkurtoni videon në pjesën që dëshironi të ndani. Instagram vëren se nuk duhet të lidhësh llogarinë tënde Instagram me aplikacione të tjera për të ndarë në Stories, dhe kompania thotë se shumë aplikacione do të shtojnë së shpejti pjesën e integrimit të Stories.

bob.png

 

Instagram gjithashtu është duke përfituar nga platforma e efekteve të kamerës në Facebook për të futur efekte të reja të AR nga pëlqimet e Ariana Grande, Vogue dhe NBA, sipas Class. Këto përfshijnë filtra të fytyrës dhe efekte botërore që ju lejojnë të bëni gjëra të tilla si të provoni në ngjyrën e preferuar të Kylie Jenner në një selfie ose të shtoni zemra lundruese me Jiff Pomeranian në videon tuaj. Nëse shihni një efekt të ri që ju pëlqen në historinë e dikujt tjetër, mund të prekni “try it on” dhe filtri do të shtohet në tabelën tuaj të efekteve për t’u përdorur.

Integrimi i GoPro me Storyin e Instagram duket të jetë duke u shtuar sot, ndërsa integrimi i Spotify do të jetë në dispozicion duke filluar nga nesër. Efektet e reja të kamerës për palët e treta do të shfaqen në javët e ardhshme me partnerë të tjerë që do të shpallen së shpejti.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0032651424407959
    array(1) { ["section"]=> string(78) "sa-interesante-instagram-ndryshon-serish-si-ju-duket-risia-e-fundit-foto-57078" }