INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Sa e bukur! Instagram sjell risinë që të gjithë do e dashuroni [FOTO]

Sa e bukur! Instagram sjell risinë që të gjithë do e dashuroni [FOTO]

Publikuar më: 21:50 03-05-2018

Komentet duhet të jenë të mira, dhe mediat sociale nuk janë një vend për njerëzit që vetëm duan të shtrembërojnë negativitetin dhe ndjenjën e keqe. Platforma e mediave sociale, Intagram, njoftoi nisjen e një filtri të komenteve ngacmuese. Filtri është hapi tjetër në avancimin e mjetit të filtrimit të komenteve ofenduese, i cili automatikisht filtron komentet toksike, veçanërisht ato që synojnë grupet në rrezik.

Çfarë lloj komentesh do të fshijë filtri ? Filtri është përshtatur për të shoshitur dhe për të parandaluar komentet negative për pamjen ose karakterin e një personi, si dhe për çdo kërcënim për mirëqenien ose shëndetin e një personi. Filtri i ri i Instagram-it gjithashtu do të mbajë gjurmët e çështjeve të përsëritura në mënyrë që aplikacioni të mund të ndërhyjë në qoftë se një situatë bëhet kërcënuese.

Ju mund të pyesni nëse filtri është *i zgjuar* mjaftueshëm për të bllokuar një koment mizor që nuk është në gjuhën angleze. Dhe përgjigja është po. Filtri mund të analizojë përmes anglishtes, spanjishtes, portugalishtes, arabishtes, gjermanishtes, rusishtes, frëngjishtes dhe gjuhës kineze.

Kjo nuk është përpjekja e parë e Instagram për ta bërë median sociale një vend më të mirë.

filt.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028011798858643
    array(1) { ["section"]=> string(72) "sa-e-bukur-instagram-sjell-risine-qe-te-gjithe-do-e-dashuroni-foto-57211" }