INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rusi 2018/ Presidenti i Urkainës mbështet Kroacinë dhe çmend rusët, me këtë gjest në parlament! [Foto]

Rusi 2018/ Presidenti i Urkainës mbështet Kroacinë dhe çmend rusët, me këtë gjest në parlament! [Foto]

Publikuar më: 09:42 11-07-2018

Prej disa ditësh, video e kroatëve si një gjest provokues, ka shkaktuar shumë debate mes vendeve fshqinje.

Kjo, pasi lojtari i Kroacisë Vida së bashku me Vokujeviç lançuan, bënë një video ku thonin “Lavdi për Ukrainën”.

Presidenti ka vendosur të marrë një nismë, për të paguar gjobën, që FIFA u vendosi kroatëve për këtë video.

Presidenti i Urkainës që është njëkohësisht edhe deputet në parlamentin e shtetit, ka bërë një gjest që ndoshta mund të ngjallë debate me fqinjët e tyre Rusinë.

Ai është paraqitur sot i veshur me një bluzë të Kroacisë, që mbrapa mbante emrin e Ivan Rakitiç.

Marrëdhëniet e Ukrainës me Rusinë janë të tensionuara, që pas aneksimit të Krimesë nga këta të fundit.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012650489807129
    array(1) { ["section"]=> string(103) "rusi-2018-presidenti-i-urkaines-mbeshtet-kroacine-dhe-cmend-ruset-me-kete-gjest-ne-parlament-foto-64606" }