INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Rrëfimi i Dafina Zeqirit: Nuk kisha para për...

Rrëfimi i Dafina Zeqirit: Nuk kisha para për...

Publikuar më: 14:29 12-11-2017

E njohim këmgëtaren Dafina Zeqiri si një vajzë të fortë dhe me plot talent. Por mesa duket fillimet e saj nuk kanë qënë aspak të lehta.

Të paktën kështu rrëfen vetë këngëtarja për ‘TMI’.

Dafi tregon se fillimisht nuk ka patur para për të shkuar në një studio për të realizuar këngët e saj.Dhe në këtë mënyrë ajo u detyrua që ti krijonte këngët pa asnjë instrument deri sa erdhi dita që krijimtaria e saj të dilte në dritë.

Por Dafi nuk duhet të mërzitet fundja shumë prej yjeve kështu e kanë nisur.

Këngëtarja tashmë i ka kaluar vështirësitë dhe po tenton edhe tregun ndërkombëtar. Dhe kënga Told Ya ishte me të vërtetë një sukeses. Ajo ka krijuar edhe albumin King ku tekstet e këngëve janë në anglisht.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00095915794372559
    array(1) { ["section"]=> string(49) "rrefimi-i-dafina-zeqirit-nuk-kisha-para-per-41694" }