INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rita Ora një SHQIPTARE tipike! U tregon 13 milion personave ushqimin trandicional shqiptar për të cilin të gjithë ''vdesim'' [FOTO]

Rita Ora një SHQIPTARE tipike! U tregon 13 milion personave ushqimin trandicional shqiptar për të cilin të gjithë ''vdesim'' [FOTO]

Publikuar më: 21:34 25-06-2018

Vogëlushja shqiptare Rita Ora u shpërngul në moshën 1-vjeçare nga Kosova në Angli së bashku me prindërit e saj dhe motrën e madhe Elena, aty nga fundi i viteve ‘90. Por, ndërsa rritej e jetonte në Londër, do të ishte “e mbështjellë” me kulturën, njerëzit dhe traditat e vendit nga u largua. Këtë na e tregon jo vetëm ne, por të gjithë ndjekësve të saj në rrjetet sociale dhe jo vetëm.

Ajo ka linja perfekte trupore, por Rita Ora nuk mund t'i rezistojë ushqimeve tradicionale shqiptare.

Së fundmi Rita ka publikuar në Instagram, piten (byrekun) që i ka gatuar nëna e saj.

”Në shtëpi me nënën Vera Ora, pite”, ka shkruar pranë fotografisë, këngëtarja shqiptare me famë botërore.

pieta.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011720657348633
    array(1) { ["section"]=> string(125) "rita-ora-nje-shqiptare-tipike-i-tregon-13-milion-personave-ushqimin-trandicional-shqiptar-per-te-cilin-te-gjithe-vdesim-62843" }