INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Rindizni pasionin! Mësoni këto 8 motive për të ‘ngacmuar’ partnerin

Rindizni pasionin! Mësoni këto 8 motive për të ‘ngacmuar’ partnerin

Publikuar më: 18:45 09-06-2018

Le të pranojmë: pasi keni kaluar fazën e parë të dashurisë, kur fluturat në stomak shoqërohen me mesazhe të nxehta dhe takime intime sa më shpejt që të mundeni, një fazë fiziologjike e qetësisë merr përsipër. Por kini kujdes: nëse bëhet e qetë, është koha për t’u zënë, sepse mund të kthehet në gjumë letargjik me rezultatin e tmerrshëm të largimit të çiftit. Për një intimitet gjithmonë në krye, këtu është një manual i vogël për t’u zgjuar nga gjumi dhe për të rindezur erosin.

Gratë dhe burrat kanë kohë të ndryshme në të gjitha gjërat dhe gjithashtu edhe në eros. Megjithatë, sinjalet janë të mirëseardhura për të dy partnerët, sepse ata ndezin dëshirën dhe preludën për të pasur takime të mbushura me pasion.

Merrni kohë: Zonjat kanë nevojë për pak kohë për të arritur kënaqësinë maksimale: marrja e kohës që duhet është hapi i parë për të ndryshuar jetën e çiftit. Nxitimi është gjithmonë një këshilltar i keq dhe në dashuri duhet të harrohet.

Zvogëloni distancat: Le të fillojmë me gjërat paraprake … së pari! Për shembull, ndërsa ne jemi ende në zyrë ose në punë. Mesazhet që i japim partnerit na japin një ngrohtësi.

Ashtu si sirenat: Pa rimëkëmbje të tepruar, në intimitetin tonë ne mund dhe duhet të guxojmë. Ne gjejmë mënyrën për të kënaqur partnerin tonë duke e lënë jashtë dhomës së gjumit sikletin, tabutë dhe turpin, të cilat janë mbledhur për shkak të një edukimi tepër të ngurtë. Le t’i japim një shans!

Puthja: Puthja është gjithmonë e tmerrësisht emocionuese dhe ndez shqisat. Në një takim dashurie, kurrë mos injoroni puthjet. Puthja na afrojnë emocionalisht dhe na ndihmojnë të çlirohemi.

Një ndihmë e vogël: Nëse vuajmë nga ndonjë shqetësim, ne mund të ndihmojmë me lubrifikantë, të cilët ndihmojnë në eliminimin e dhimbjes dhe mund të jenë përbërësi i duhur, me të cilin mund ta ngacmojmë partnerin. Ka nga të gjitha llojet, ne thjesht kemi sikletin e zgjedhjes.

Si të huaj: Pakënaqësia sigurisht që duhet shmangur në çift. Ne mund të përpiqemi të shihemi me njëri-tjetrin edhe në mes të njerëzve për të filluar përsëri flirtimin, shkruan opinion.al. Shpesh harrojmë se sa e këndshme dhe sa sensuale është të vazhdojmë ta konsiderojmë veten të dashuruar, edhe pas shumë viteve së bashku.

Ulni shpejtësinë: Kur lidhja është e konsoliduar, nuk është më e nevojshme të marrësh menjëherë, këtu dhe tani sikur të mos keni të nesërmen. Sekreti i kënaqësisë është të vazhdosh me qetësi shijimin e momentit, çast pas çasti.

Gjeni ritmin: Na e mësojnë këtë gjë në palestër dhe në kurse përgatitore: kontrolli i frymëmarrjes dhe ritmi i duhur janë esenciale për relaksimin e trupit dhe ndihmojnë në lidhjen me emocionet tona. Thith, nxjerr frymë: një gjest i thjeshtë që na ndihmon të marrim kohën që duhet. Pasioni nuk ka kohë.. për fat të mirë!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.013261079788208
    array(1) { ["section"]=> string(70) "rindizni-pasionin-mesoni-keto-8-motive-per-te-ngacmuar-partnerin-61210" }