INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Richard Gere: Kjo është arsyeja pse Hollywood më përjashtoi nga prodhimet e tij...

Richard Gere: Kjo është arsyeja pse Hollywood më përjashtoi nga prodhimet e tij...

Publikuar më: 17:04 20-11-2017

Kohë më parë, aktori Richard Gere ishte një zgjedhje shumë e mirë Hollywood. Pas sukseseve të mëdha, një prej të cilave te “Gruaja e bukur”, aktori nisi të kishte gjithnjë e më pak role.

Edhe pse kjo ndodh shpesh në Hollivud, pavarësisht një kohe të caktuar, Gere është i bindur që përjashtimi i tij nuk ka ardhur si pasojë e moshës por prej një faktori tjetër: Kinës.

Thuhet se një nga financuesit më të mëdhenj të keinematografisë, e ka përçmuar në shumë raste, një prej të cilave dhënia e Oscar-it në vitin 2003.

“Janë disa filma ku nuk mund të jem pjesë sepse kinezët thonë se nuk duan të punojnë me mua. Së fundmi kam qenë në një episod në të cilin financuesi thonte se nuk mund të më zgjidhte sepse do të trondiste kinezët”- ka pohuar Gere.

Aktorë me famë ndërkombëtare, budist dhe activist i të drejtave të njeriut, Gere ka folur hapur kundër lojërave Olimpike të 2008-ës, duke ushtruar presion mbi Kinën. Pas kësaj, marrëdhëniet e tij më Kinën u ndërlikuan gjithnjë e më tepër.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012221336364746
    array(1) { ["section"]=> string(84) "richard-gere-kjo-eshte-arsyeja-pse-hollywood-me-perjashtoi-nga-prodhimet-e-tij-42509" }