INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama viziton familjen e varfër. I premton shtëpi të re nënës me 3 vajza

Rama viziton familjen e varfër. I premton shtëpi të re nënës me 3 vajza

Publikuar më: 17:32 09-12-2018

Age Pali jeton vetëm me tre vajzat e saj në një banesë pa kushte dhe ndodhet në gjende të vështirë ekonomike pas humbjes së bashkëshortit të saj. Por kryeministri Edi Rama teksa e vizitoi familjen së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i premtoi Ages dhe vajzave se brenda pak kohësh do të mundësohet ndërtimi i një shtëpie të re. Familja e varfër jeton në Ishull Lezhë.  Age Pali flet për situatën vështirë ekonomike me të cilën përballet. Tre vajzat e Age,  Rama janë nxënëse me rezultate shumë të mira. Kreu i qeverisë vlerësoi faktin se vajzat shkëlqejnë në mësime pavarësisht se sipas tij mund të gjenin 1000 justifikime për të lënë shkollën pasdore.  Kreu i qeverisë u dhuroi libra vajzave ndërsa premtoi se do të bëj të mundur që vajzat të rriten në kushte të mira ekonomike. 

 

Age Pali jeton vetëm me tre vajzat e saj në një banesë pa kushte dhe ndodhet në gjende të vështirë ekonomike pas humbjes së bashkëshortit të saj. Por kryeministri Edi Rama teksa e vizitoi familjen së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i premtoi Ages dhe vajzave se brenda pak kohësh do të mundësohet ndërtimi i një shtëpie të re.

Sink Edi Rama

Familja e varfër  jeton në Ishull Lezhë. Age Pali flet për situatën vështirë ekonomike me të cilën përballet.

Sink Age PALI

Tre vajzat e Age, Rama janë nxënëse me rezultate shumë të mira. Kreu i qeverisë vlerësoi faktin se vajzat shkëlqejnë në mësime pavarësisht se sipas tij mund të gjenin 1000 justifikime për të lënë shkollën pasdore.

Sink Edi Rama

Kreu i qeverisë u dhuroi libra vajzave ndërsa premtoi se do të bëj të mundur që vajzat të rriten në kushte të mira ekonomike.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080158710479736
    array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-viziton-familjen-e-varfer-i-premton-shtepi-te-re-nenes-me-3-vajza-81091" }