INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Rama: Të ardhurat nga turistët u rritën me 149 milionë euro

Rama: Të ardhurat nga turistët u rritën me 149 milionë euro

Publikuar më: 10:29 14-12-2017

Kryeministri Edi Rama deklaron se të ardhurat nga vizitorët e huaj që erdhën në Shqipëri u rritën me 149 milionë euro. Këtë lajm ka vendosur të publikoj kreu i qeverisë për shqiptarët sot.
Statusi i Edi Ramës
Mirëmëngjes dhe me lajmin e mirë se të ardhurat nga vizitorët e huaj që kanë ardhur në Shqipëri për 9 muajt e parë të vitit 2017 janë rritur me 149 milionë Euro apo me 12,8 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2016 dhe me 550 milionë Euro apo me 72,4 % krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2013, ju uroj një ditë të mbarë.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012998580932617
    array(1) { ["section"]=> string(64) "rama-te-ardhurat-nga-turistet-u-rriten-me-149-milione-euro-44837" }