INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155345997731523/

Rama publikon buxhetin për arsimin, komentuesit e kryqëzojnë [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 09:41 28-11-2017

Kryeministri Edi Rama ka publikuar shifrat e buxhetit për arsimin, sportin dhe rininë . nëpërmjet një video Edi Rama thotë se buxheti për këtë sektor rritet me 10.52%, çka sipas tij do ti japë një hov të ri zhvillimi këtij sektori.
Edi Rama:
“MIRËMËNGJES?
dhe me këtë video mbi mbështetjen e rritur për arsimin, sportin dhe rininë me Buxhetin 2018, ju uroj një ditë të mbarë ?”.
Por qytetarë të shumtë kanë reaguar nëpërmjet komenteve, duke nxjerrë në pah problematika të tjera.
Ja disa prej komenteve:
Xhevair Muharremi
“Mirmëngjes ! Mund të keni bër shumë gjëra për rininë por prapëseprap te gjithë duan të ikin,ca nga mali , ca azil ca me kamion”.
Xhevahir Qazimi
“Aman se na i kënaqe shpirtin e Zemrën me këto arritje z. Kryerilindas. Arritjet e qeverisë tënde po kapin qiellin nga sukseset.... PO KJO TONA QË S’HAHET AS ME VOJ E UTHULL SI TJA BËJMË, KUR QEVERIA JOTE, NUK NA JEP AS NDIHMËN EKONOMIKE E JO MË TË TJERAT. AMAN MOS FOL MË PËR ARRITJET SE I KEMI DERI NË FYT, DHE ME NDER PO I VJ......+
Kostas Mpogio :
“Turp o Edo këto gjera nuk ndodhin as në filma vizatimorë”.

komentet_1.png

komentet_2.png

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0071909427642822
    array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-publikon-buxhetin-per-arsimin-komentuesit-e-kryqezojne-foto-video-43258" }