INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Rama: Ky është investimi 9 milionë euro, ku do të punësohen 120 persona [VIDEO]

Publikuar më: 11:55 15-12-2017

Kryeministri Edi Rama bën publik një investim prej 9 milionë Euro nga i cili do të përfitojnë 120 persona. Bëhet fjalë për Uzinën e Ferrokromit në Burrel e cila ka ndezur furrën e re, gjë që do të bëjë të mundur rritjen e kapacitetit përpunues të kromit në vend. Do të merren 120 punonjës të tjerë me një pagë mesatare 650 USD.
Statusi i Edi Ramës
Mirëmëngjes
dhe me këto sekonda të sapondezjes së furrës së re të Uzinës së Ferrokromit në Burrel, ku falë një investimi prej 9 milionë Euro do të rritet kapaciteti përpunues i kromit në vend e do të punësohen edhe 120 punonjës më shumë me një pagë mesatare 650 USD, ju uroj një ditë të mbarë.

Article Logic
Execution time: 0.00076985359191895
array(1) { ["section"]=> string(29) "rama-ky-eshte-investimi-44944" }