INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Rama: Ky është investimi 9 milionë euro, ku do të punësohen 120 persona [VIDEO]

Publikuar më: 10:55 15-12-2017

Kryeministri Edi Rama bën publik një investim prej 9 milionë Euro nga i cili do të përfitojnë 120 persona. Bëhet fjalë për Uzinën e Ferrokromit në Burrel e cila ka ndezur furrën e re, gjë që do të bëjë të mundur rritjen e kapacitetit përpunues të kromit në vend. Do të merren 120 punonjës të tjerë me një pagë mesatare 650 USD.
Statusi i Edi Ramës
Mirëmëngjes
dhe me këto sekonda të sapondezjes së furrës së re të Uzinës së Ferrokromit në Burrel, ku falë një investimi prej 9 milionë Euro do të rritet kapaciteti përpunues i kromit në vend e do të punësohen edhe 120 punonjës më shumë me një pagë mesatare 650 USD, ju uroj një ditë të mbarë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030341148376465
    array(1) { ["section"]=> string(29) "rama-ky-eshte-investimi-44944" }