INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama ‘josh’ mjekët, kthehuni në atdhe. Komentuesit ironizojnë ‘zbrit nga qielli’ [FOTO]

Rama ‘josh’ mjekët, kthehuni në atdhe. Komentuesit ironizojnë ‘zbrit nga qielli’ [FOTO]

Publikuar më: 08:41 05-06-2018

Mungesa e mjekëve në Shqipëri është një problem real, pasi shumë prej tyre po kërkojnë hapësira për punë në vendet perëndimore. Në një numër të konsiderueshëm spitalesh në mbarë vendin mungojnë mjekët, ndërsa qeveria ka ndërmarrë një sërë masash për parandalimin e kësaj ‘hemoragjie’ në mjekësi. Por kjo nuk ka patur ndikimin e shumëpritur. Megjithatë në çdo rast Kryeministri Rama nuk nguron që ti bëjë reklamë çdo mjeku që zgjedh të japë kontributin tij në spitalet shqiptare. Një rast i tillë është ndarë me ndjekësit e tij në facebook nga Edi Rama. Bëhet fjalë për një mjeke, e cila ka përfunduar studimet ën Itali dhe ka vendosur që të ushtrojë profesionin e saj në Tiranë. 

Edi Rama:
“MIRËMËNGJES ? dhe me shembullin e doktoreshë Biankës që ka lënë Italinë për të ushtruar shërbimin e saj si profesioniste e specializuar pranë onkologjikut në QSUT, ku me instalimin e akseleratorit të dytë, pacientët trajtohen tanimë me të njëjtin standard dhe efikasitet si në klinikat simotra europiane, ju uroj një ditë të mbarë”.
Kaq ka mjaftuar që të shpërthejnë komentuesit kudnër Kryeministrit Edi Rama. ndiqni disa prej tyre.

komente.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00087904930114746
    array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-josh-mjeket-kthehuni-ne-atdhe-komentuesit-ironizojne-zbrit-nga-qielli-foto-60719" }