INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Rama flet për herë të parë për shkarkimin e Haki Çakos [FOTO]

Rama flet për herë të parë për shkarkimin e Haki Çakos [FOTO]

Publikuar më: 17:37 08-01-2018

Edi Rama reagoi disa orë pas publikimit të lajmit për shkarkimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Haki Çako. Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen zyrtare në vendimin e shkarkimit të drejtorit të Policisë së Shtetit. Shefi i ekzekutivit është kujdesur që m ost ë përcjellë asnjë mesazh mbi shkaqet e shkarkimit të Çakos nga detyra. Rama shkruan se shkarkimi i Çakos në bazë të nenit 100 të Kushtetutës. Rama shton se shkarkimi është në bazë të nenit 15 të ligjit për “Policinë e Shtetit”.

Edi Rama:
“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 3, të nenit 15, të ligjit nr.108/2014, “Për Policinë e Shtetit”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave, vendosi z. Haki Çako, Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendimin e publikuar në faqen e Qeverisë.”

edi_rama_per_haki_cakon.png

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011839866638184
    array(1) { ["section"]=> string(65) "rama-flet-per-here-te-pare-per-shkarkimin-e-haki-cakos-foto-46957" }