INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Punime në rrjet, OSHEE njofton: Merrni masa! Në këto zona do të ketë ndërprerje të energjisë

Punime në rrjet, OSHEE njofton: Merrni masa! Në këto zona do të ketë ndërprerje të energjisë

Publikuar më: 11:23 12-02-2019

OSHEE ka njoftuar banorët se sot në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Në kabinën “Hawai 1” që furnizohet nga fideri 324 i nënstacionit Selitë, nesër datë 12 Shkurt, për shkak të investimit për vendosjen e pajisjeve të reja do të s'takohet energjia gjatë intervalit kohor 09:00-14:00. Pjesërisht pa energji do të mbetet rruga “Prokop Mima”, sqaron OSHEE.

OSHEE ka njoftuar se pas mesnatës, rreth orës 01:00-05:00 do të stakohet energjia në fiderat F7 dhe F8 të rrjetit 20kV nënstacioni Kashar, si masë sigurie për punimet që po kryen Autoriteti Rrugor Shqiptar në autostradën Tiranë-Durrës.

OSHEE shton se bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, të bashkisë Vorë do të mbeten pa energji.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031189918518066
    array(1) { ["section"]=> string(95) "punime-ne-rrjet-oshee-njofton-merrni-masa-ne-keto-zona-do-te-kete-nderprerje-te-energjise-86766" }