INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Publikohen nominimet e Grammy Awards! A janë shqiptaret e famshme të nominuara? [FOTO]

Publikohen nominimet e Grammy Awards! A janë shqiptaret e famshme të nominuara? [FOTO]

Publikuar më: 17:35 28-11-2017

Ceremonia e madhe e ndarjes së çmimeve muzikore, Grammy Awards do të mbahet më 28 janar të vitit 2018. Kjo cermoni do të jetë live nga “Madison Square Garden” në New York. Në mbrëmjen e 60 të ndarjes së çmimeve Grammy, ata që ‘sundojnë’ top listat dhe nominimet janë Jay Z, Kendrick Lamar dhe. Bruno Mars.

Jay Z kryeson me 8 të nominime, Kendrick Lemar  është nominuar 7 herë ndërsa Bruno Mars ka 6 nominime. Por këtë vit nuk kanë patur të njëjtin fat edhe shqiptaret e famshme, Rita, Bebe apo Dua. Rendesi ka qe edhe pse nuk munden ne Grammy ato na kane perfaqesuar ne shume mbremje gala si MTV EMAs apo AMAs si dhe ne shume evente te tjera. Kujtojmë se Rita ka dhënë një performancë mbresëlënëse në vitin 2016./intv.al/

Nominimet për albumin e vitit

Childish Gambino, Awaken, My Love!

Jay-Z, 4:44

Kendrick Lamar, Damn.

Lorde, Melodrama

Bruno Mars, 24K Magic

Nominimet për këngën e vitit

Childish Gambino, “Redbone”

Luis Fonsi and Daddy Yankee, “Despacito (feat. Justin Bieber)”

Jay Z, “The Story of O.J.”

Kendrick Lamar, “HUMBLE”

Bruno Mars, “24K Magic”

ddd.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028090476989746
    array(1) { ["section"]=> string(88) "publikohen-nominimet-e-grammy-awards-a-jane-shqiptaret-e-famshme-te-nominuara-foto-43323" }