INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Pse madhësia nuk ka rëndësi dhe çfarë tjetër duhet të dini për prezervativët

Pse madhësia nuk ka rëndësi dhe çfarë tjetër duhet të dini për prezervativët

Publikuar më: 14:21 02-10-2017

Është e vërtetë, ka kaq shumë lloje, madhësi, materiale të prezervativëve. Le të njihemi më mirë me to:

1. Çdokush që është seksualisht aktiv është përgjegjës për të marrë masa mbrojtëse.
Pa marrë parasysh se çfarë gjinie apo seksualiteti keni, të gjithë janë përgjegjës të mërrin masa mbrojtëse. Për fat të keq, jo të gjithë e bëjnë, prandaj, është më mirë të jeni të sigurtdhe të mbani me vete një sasi të prezervativëve tuaj.

2. Madhësia nuk ka rëndësi.
Prezervativët janë testuar për t'i bërë ballë gjatësisë së pabesueshme të zgjatjes dhe qëndrueshmërisë, prandaj në mënyrë që të kesh madhësi të ndryshme nuk duhet domosdoshmërisht të jesh në krye të listës tënde kur të kërkoni prezervativin perfekt. Ndërsa disa njerëz betohen se kanë nevojë për një madhësi XL, shumica do të jetë mirë me çfarëdo prezervativi që keni në dorë.

3. Të lëngëzuar, me shije, me kokra
Ndërsa madhësia mund të mos ketë shumë rëndësi, ka materiali. Alergjitë ndaj lateksit janë të zakonshme dhe mund të shkaktojnë acarim ose thatësi - asnjëra prej tyre nuk është një mundësi për të kaluar një kohë të mirë. Prezervativët mund të lubrifikohen, të jenë më kokra, të kenë shije, ngjyra, të ngrohen, të ftohen, të gjitha për të krijuar ndjesi unike. Nëse keni probleme të vendosni se çfarë lloj ju ose partnerët tuaj ju pëlqen, merrni pako të ndryshme të ndryshme dhe argëtohuni duke i provuar të gjitha!
Cilat janë avantazhet dhe disavantazhet?

Prezervativwt janë relativisht të lirë dhe të lehtë për t’u blerë, por ata mund të çahen ose të dalin. Meshkujt gjithashtu duhet t’i heqin shpejt pas klimaksit (ejakulimit) dhe duhet të mbajnë kondomin në penis gjatë heqjes së penisit nga vagina, për të parandaluar ndonjë rrjedhje të spermës.

Përveç kontraceptimit, avantazhi më i madh i tyre është se ata bëjnë mbrojtjen kundër sëmundjeve seksualisht të transmetueshme, përfshirë HIV-in dhe AIDS. Ata janë të lehtë në përdorim dhe pa efekte anësore.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.003662109375
    array(1) { ["section"]=> string(82) "pse-madhesia-nuk-ka-rendesi-dhe-cfare-tjeter-duhet-te-dini-per-prezervativet-37935" }