INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS

Produktet e mishit të sigurta? Rama na thotë se ku mund t'i gjejmë [VIDEO]

Publikuar më: 11:41 12-01-2018

Produktet e mishit janë kthyer shpesh ën temë të nxehtë debati. Por si mund të siguroni mish të sigurtë dhe në bazë të standardeve evropiane për familjet tuaja? Përgjigjen e kësaj pyetje e merrni nga Kryeministri Edi Rama, i cili nëpërmjet një video të publikuar në facebook sqaron se ku mund të gjeni mish me standarde. Kryeministri thotë se mishi duhet të blihet vetëm në dyqanet e licencuar si dhe të ketë vuan e veterinerit.
Edi Rama:
“MIRËMËNGJES ?
dhe me këtë ftesë për të bashkuar forcat me çdo familje shqiptare në garantimin e ligjshmërisë e standardeve në tregtinë e mishit në vend, për sigurinë dhe cilësinë që duam në tryezat tona, ju uroj një ditë të mbarë ?”

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028879642486572
    array(1) { ["section"]=> string(77) "produktet-e-mishit-te-sigurta-rama-na-thote-se-ku-mund-t-i-gjejme-video-47335" }