INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Princeshë Diana kishte një fustan të dytë sekret ditën e dasmës! Detajet që nuk i kishim ditur kurrë [FOTO]

Princeshë Diana kishte një fustan të dytë sekret ditën e dasmës! Detajet që nuk i kishim ditur kurrë [FOTO]

Publikuar më: 13:03 04-09-2018

Princesha Diana veshi një prej fustaneve të bardhë më ikonikë të të gjitha kohërave kur ajo dhe Princi Charles u martuan në vitin 1981.

Fustani, i dizejnuar nga bashkëshortët David dhe Elizabeth Emanuel, u punua plotë 10 mijë perla, dantella dhe një bisht rreth 7 metra të gjatë.

Por, për dasmën madhështore u stilua dhe u përgatit dhe një fustan i dytë i cili nuk u ekspozua kurrë.

Këtu do të gjeni disa fakte rreth fustanit sekret të Princeshë Dianës:

1. Fustani u përgatit në rast se fustani të cilin Diana veshi do të prishej ose dëmtohej

2. Diana nuk arriti t’a provonte kurrë këtë fustan të dytë dhe madje ajo as nuk e mësoi kurrë që ai ishte përgatitur për të

3. Dizajni i fustanit sekret ishte shumë më i thjeshtë se ai i fustanit të vërtetë, e megjithatë përbëhej nga e njëjta copë e mëndafshtë dhe kishte rrudha rreth qafës.

4. Ai nuk u përfundua kurrë

5. Pas dasmës ai “u zhduk” dhe mendohet se mund të jetë shitur në ankand

diana2.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085000991821289
    array(1) { ["section"]=> string(110) "princeshe-diana-kishte-nje-fustan-te-dyte-sekret-diten-e-dasmes-detajet-qe-nuk-i-kishim-ditur-kurre-foto-70311" }