INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Presidenti i Federatës angleze vizitë në Shqipëri: ‘’Mbështesim Dukën për anëtar të Komitetit Ekzekutiv në UEFA’’

Presidenti i Federatës angleze vizitë në Shqipëri: ‘’Mbështesim Dukën për anëtar të Komitetit Ekzekutiv në UEFA’’

Publikuar më: 14:10 11-01-2019

Kreu i Federatës Angleze Gerg Klark ka qenë i pranishëm në një vizitë zyrtare në Shqipëri, për të takuar presidentin Duka dhe për të shikuar punët e kryera nga Federata e vendit tonë. Pas vizitës të dy krerët kanë dalë në një prononcim për mediat:

“Është një vizitë që na ndihmon, shkëmbim eksperience. Jam i kënaqur që Federata Angleze na mbështet, edhe për zgjedhje e ardhshme në UEFA. Kemi shumë për të mësuar. Shkëmbi i eksperiencës, duke parë një realitet ndryshe nga

Anglia, është një eksperiencë edhe për presidentin e federatës angleze”, tha në fjalën e tij Duka.

Ndërkohë presidenti Klark përveç përgëzimeve për punën e kryer shprehu edhe mbështetjen për një vend në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s për Armando Dukën:

"Erdhëm për të vizituar miqtë tanë dhe për të parë punët që ka bërë Federata Shqiptare. Mbështesim kandidaturën e zotit Duka për anëtarë të KE” u shpreh ai.

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085809230804443
    array(1) { ["section"]=> string(114) "presidenti-i-federates-angleze-vizite-ne-shqiperi-mbeshtesim-duken-per-anetar-te-komitetit-ekzekutiv-ne-uefa-84115" }