INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Pozicionet e seksit për çiftet shumë pasionante [FOTO]

Pozicionet e seksit për çiftet shumë pasionante [FOTO]

Publikuar më: 12:46 11-08-2017

Jeni një çift pasionant, që nuk ngurroni të provoni pozicione të reja për të gjallëruar edhe më tepër jetën tuaj seksuale? Ja 5 pozicionet për një seks “të zjarrtë” e të paharrueshëm që duhet të provoni:

1. Sensualizëm

1_1.JPG

Kur femra është sipër dhe me trupin e ngjeshur pas mashkullit, krijohet një atmosferë shumë sensuale dhe romantike dhe seksi zgjat edhe më shumë.

2. Rock’ Roll

1_2.JPG

Kur mashkulli është sipër dhe këmbët e femrës vendosen  në qafën e partnerit. Ky pozicion lejon  një penetrim të thellë të mashkullit dhe krijon një seks plot adrenalinë.

3. Një “fluturim prej fluture”

1_3.JPG

Femra e shtrirë mbi një tavoninë të lartë dhe mashkulli në këmbë. Është një pozicion që fal shumë kënaqësi për të dy partnerët.

4. Kënd i drejtë

1_4.JPG

Një pozicion ku femra rri e shtrirë anash dhe mashkulli sipër, duke krijuar së bashku një kënd të drejtë, për të përjetuar një orgazmë të thellë.

5. Të përkulur

1_5.JPG

Një pozicion shumë romantik, ku femra është ulur sipër mashkullit dhe të dy janë të përkulur teksa mashkulli ka përballë gjoksin e femrës.

 

Jeni një çift pasionant, që nuk ngurroni të provoni pozicione të reja për të gjallëruar edhe më tepër jetën tuaj seksuale?

Ja 5 pozicionet për një seks “të zjarrtë” e të paharrueshëm që duhet të provoni:

1. Sensualizëm

Kur femra është sipër dhe me trupin e ngjeshur pas mashkullit, krijohet një atmosferë shumë sensuale dhe romantike dhe seksi zgjat edhe më shumë.

2. Rock’ Roll.

Kur mashkulli është sipër dhe këmbët e femrës vendosen  në qafën e partnerit. Ky pozicion lejon  një penetrim të thellë të mashkullit dhe krijon një seks plot adrenalinë.

3. Një “fluturim prej future”

Femra e shtrirë mbi një tavoninë të lartë dhe mashkulli në këmbë. Është një pozicion që fal shumë kënaqësi për të dy partnerët.

4. Kënd i drejtë

Një pozicion ku femra rri e shtrirë anash dhe mashkulli sipër, duke krijuar së bashku një kënd të drejtë, për të përjetuar një orgazmë të thellë.

5. Të përkulur

Një pozicion shumë romantik, ku femra është ulur sipër mashkullit dhe të dy janë të përkulur teksa mashkulli ka përballë gjoksin e femrës.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00076603889465332
    array(1) { ["section"]=> string(53) "pozicionet-e-seksit-per-ciftet-shume-pasionante-34399" }