INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Po vjen rrjeti i parë 5G. Ja kush kompani do e ofrojë e para

Po vjen rrjeti i parë 5G. Ja kush kompani do e ofrojë e para

Publikuar më: 11:54 03-12-2018

Javën e kaluar, ndodhi takimi i tretë vjetor i Snapdragon dhe i Teknologjisë Qualcomm në Maui dhe premton të jetë debutimi i parë i publikut për rrjetin 5G përpara se standardi i ri celular të fillojë në SHBA me të vërtetë. AT & T premton të startojë celularin e vërtetë 5G në 12 qytete deri në fund të 2018, vetëm 1 javë nga sot.

Instagram Banner

Por pavarësisht faktit - dhe një shumëllojshmëri premtimesh, pikash, dhe demonstrata të njëpasnjëshme nga transmetuesit e tjerë që planifikojnë të nisin sa më shpejt në fillim të vitit 2019 ,ende nuk kemi një ide të qartë për atë që 5G do të ofrojë menjëherë.
Kjo do të ndryshojë javën e ardhshme. AT & T dhe Verizon tregojnë se ata do të kenë rrjetet 5G në ngjarjen e madhe të Qualcomm dhe ne do të jemi në gjendje të provojmë një telefon të vërtetë, 5G dhe një hotspot mobile 5G për herë të parë.

Qualcomm gjithashtu do të zbulojë një procesor të ri Snapdragon të dizajnuar për t'u shfaqur në telefonët aktualë 5G dhe një procesor "Snapdragon 1000" për një valë të re të laptopëve të lidhur me Windows . 

©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0041630268096924
  array(1) { ["section"]=> string(65) "po-vjen-rrjeti-i-pare-5g-ja-kush-kompani-do-e-ofroje-e-para-80535" }