INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'Plasi seksi edhe këtej nga Fevzo' Olti Curri poston këtë FOTO të Blend Fevziu dhe interneti u 'çmend'!

'Plasi seksi edhe këtej nga Fevzo' Olti Curri poston këtë FOTO të Blend Fevziu dhe interneti u 'çmend'!

Publikuar më: 19:40 08-11-2018

Në rrjete sociale po bëhet nami pas postimit të ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro pak ditë më parë, ku nxiste të rinjtë për të lexuar ka bërë bujë të madhe. Ajo prezantoi Lëvizjen Kombëtare për lexim në mënyrë që të nxitet leximi tek çdo moshë në Shqipëri. 

Në kuadër të kësaj nisme Kumbaro postoi në rrjetet sociale një shprehje të huazuar nga regjisori dhe aktori amerikan John Waters dhe ishte pikërisht kjo shprehje që u komentua shumë në rrjetet sociale.

“We need to make books cool again. If you go home With somebody and they don’t have books, don’t fuck them. Don’t let them explore you until they’ve explored the secret universes of books.”- shkruante Kumbaro në Twitter.

Por kaq mjaftoi dhe në media u përkthye në shumë meme dhe një ndër personat që e shndërruan shprehjen në meme ishte Olti Curri. Ai e ka lidhur shprehjen duke ironizuar me foton e Blendi Fevziut duke mbajtur disa libra në duar dhe si mbishkrim ka: 'Plasi seksi edhe ketej nga Fevzo'./intv.al/

f884b1b7-0904-4a17-8166-6304f302398c.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0088000297546387
    array(1) { ["section"]=> string(104) "plasi-seksi-edhe-ketej-nga-fevzo-olti-curri-poston-kete-foto-te-blend-fevziu-dhe-interneti-u-cmend-78091" }