INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Photoshop-i kalon parashikimet, shikoni çfarë transformimesh mund të realizoni... [FOTO]

Photoshop-i kalon parashikimet, shikoni çfarë transformimesh mund të realizoni... [FOTO]

Publikuar më: 13:39 27-10-2017

Njerëz bëni kujdes! Photoshop-i, kalon çdo parashikim, mos u besoni fotove që shikoni nëpër rrjetet sociale. Mund të habiteni kur ta shikoni në rrugë , prandaj merrni masat.

Padyshim që photoshop-i është një aplikacion që bën çudinë në modifikimin e fotove, kështu që bëni kujdes dhe tregohuni të vëmendshëm kur shikoni një femër ose një mashkull nga rrjetet sociale.

Efektet e tij janë të pa imagjinueshme, mund të të dobësojë, të të heqë celulitin madje mund të të bëjë të dukesh në formën më të mirë të mundshme(super seksi).

The Independent, së fundmi ka publikuar një artikull, i cili në pamje të parë na tregon dy goca aspak seksi, celuliti i tyre lë për të dëshiruar.  Këto dy modele të kolme na hodhën poshtë gjithë idetë që kishim për modifikimin e fotove dhe mënyrën sesi photoshop-i ndryshon tërësisht mënyrën si duket një trup.

Dy vajzat, modele, realizuan një foto nga një fotograf profesionist dhe më pas i dhanë lejën të përdorte photoshop-in, deri kur të arrinte një foto të kënaqshme dhe të përshtatshme për përdorim mediatik. Njëra prej tyre e postoi foton para dhe pas modifikimit në Instagram dhe ndryshimi është impresionues.

“Dhe habitemi pastaj kur gratë nuk ndihen rehatme trupat e tyre. Prej vitesh na janë modifikuar ekstensivisht fotot dhe shpeshherë janë ndryshuar tërësisht nga realiteti. Biem dakort që photoshop-i është i nevojshëm në disa pjesë të industrisë, por ky është editim ekstrem,” shkruan njëra prej modeleve.

Rezultatet janë të mahnitshme, shikojini më poshtë:

a769d471290072c7d9712bbb5d6d2463.jpgaf66f341e40a7b79297c9017da4ca71e.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031709671020508
    array(1) { ["section"]=> string(88) "photoshop-i-kalon-parashikimet-shikoni-cfare-transformimesh-mund-te-realizoni-foto-40184" }