INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Përkthejnë 40 gjuhë të huaja në kohë realë, këto janë kufjet që bëjnë diferencën, ja sa kushtojnë ato

Përkthejnë 40 gjuhë të huaja në kohë realë, këto janë kufjet që bëjnë diferencën, ja sa kushtojnë ato

Publikuar më: 11:13 06-10-2017

Për herë të parë vijnë kufjet që na e lehtësojnë komunikimin me ata që nuk flasin si ne. Kjo risi mesa duket është shumë efektive dhe e nevojshme për të gjithë ata që kanë të bëjnë më njerëz  nga kombësi të ndryshme.

Më në fund gjiganti Google ka menduar që t’iu ndihmojë me kufjet “Pixel Buds”, ato jo vetëm që përkthejnë thuajse çdo gjuhë të huaj, por ju mundësojnë të flisni gjuhë të huaja në kohë reale. Kufjet u prezantuan gjatë një eventi të Google ku një anglez i përdori për të realizuar një bisedë të rrjedhshme me një folës suedez.

 Megjithëse momentalisht kufjet suportojnë 40 gjuhë të ndryshme, ato do kushtojnë rreth 200 euro.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.19777512550354
    array(1) { ["section"]=> string(105) "perkthejne-40-gjuhe-te-huaja-ne-kohe-reale-keto-jane-kufjet-qe-bejne-diferencen-ja-sa-kushtojne-ato-38215" }