INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përfundon procesi i numërimit në Vlorë dhe Elbasan/ Shpallen fituesit...

Përfundon procesi i numërimit në Vlorë dhe Elbasan/ Shpallen fituesit...

Publikuar më: 08:11 02-07-2019

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Elbasan dhe në qytetin e Vlorës.

Në bashkinë Elbasan u shpall fitues, Gledjan Llatja, ndërsa nga 235 kuti votimi në total, ai arriti të marrë gjithsej 38,477 vota.

Zgjedhjet lokale u zhvilluan në 61 bashki për këshillin dhe kryetarët në mbarë vendin, por garë kishte vetëm në 30 bashki, pasi në 31 të tjera Partia Socialiste është e vetmja që ka kandidatë. Mes 97 kandidatëve për kryebashkiakë, vetëm 10 janë zonja, ndërsa 23 prej socialistëve janë rikandidime.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0086309909820557
    array(1) { ["section"]=> string(74) "perfundon-procesi-i-numerimit-ne-vlore-dhe-elbasan-shpallen-fituesit-97658" }