INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Përfundojnë ndeshjet e Champions League, këto janë ekipet e kualifikuara [FOTO]

Përfundojnë ndeshjet e Champions League, këto janë ekipet e kualifikuara [FOTO]

Publikuar më: 23:04 06-12-2017

U zhvilluan ndeshjet e fundit në fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Sfidat e grupeve E, F, G dhe H prodhuan rezultate surprizë. Liverpuli mori fitoren që i nevojitej, dhe me plot 7 gola, përballë Spartakut të Moskës. Napoli i Hysajt doli me humbje nga transferta e Fejnordit, teksa u mund 2-1. Gjithsesi, Shaktari fitoi 2-1 ndaj Mançester Sitit, dhe sidofoqoftë nuk mund të siguronte një kualifikim. Reali fitoi 3-2 ndaj Dortmundit, por vendin e parë në grup e mori Totenhemi, që fitoi 3-0 ndaj Apoelit. Më poshtë, të gjitha rezultatet e sfidave të sotme.

GRUPI F
Fejenord-Napoli 2-1
33′ Jorgensen, 90’+1′ St. Zhyst / 2′ Zielinski
Shakhtar Donjeck-Mançester Siti 2-1
26′ Bernard, 33′ Ismaili / 90’+1′ Aguero
GRUPI G
Porto-Monako 5-2
9′, 33′ Abubakar, 45′ Brahimi, 66′ Tejes, 88′ Soares / 61′ (p) Glik, 78′ Falkao
Lajpcig-Beshiktash 1-2
87′ Keita / 10′ (p) Negredo, 90′ Taliska
GRUPI H
Real Madrid-Borusia Dortmund 3-2
9′ Majoral, 13′ Ronaldo, 81′ Lukas / 43′, 49′ Aubamejang
Totenhem-APOEL 3-0
20′ Jorente, 38′ Son, 80′ N’Kudu

Ja kush janë ekipet e kualifikuara

ekipet.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012660026550293
    array(1) { ["section"]=> string(82) "perfundojne-ndeshjet-e-champions-league-keto-jane-ekipet-e-kualifikuara-foto-44155" }