INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përballja me Cristiano Ronaldon, mbrojtësi i Serisë A tregon ‘’ethet’’ që e pushtuan nga emocionet: ‘’Nuk më dha as fanellën...’’

Përballja me Cristiano Ronaldon, mbrojtësi i Serisë A tregon ‘’ethet’’ që e pushtuan nga emocionet: ‘’Nuk më dha as fanellën...’’

Publikuar më: 20:14 11-01-2019

Jakapo Sala është mbrojtësi që luan për skaudrën e Serisë A, Sampdorian.
Ai ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur në fushën e lojës dhe vështirësitë që pati në përballjen kundër Kristiano Ronaldos
Më pas ka treguar se çfarë ka ndodhur mes tij dhe ish-lojtarit të Real Madridit pas përfundimit të ndeshjes. Ai kishte një nga detyrat më të vështira që një mbrojtës mund të ketë ditët e sotme, të markonte portugezin për 90-të minutat e lojës.
Ja se çfarë ka thënë Sala: “U përpoqa ta bëja sa më mirë detyrën, por ai është një fenomen. Gjatë ndeshjes nuk foli fare, ishte gjithnjë i përqendruar në fushë dhe kjo karakteristikë e tij më befasoi. Realizoi 2 herë në portën tonë, por dëshpërimin më të madh me të e pata pas ndeshjes. I kërkova fanellën kur mbaroi takimi, por nuk e mora dot, pasi ia kishte premtuar një lojtari tjetër. Ky ishte

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0083880424499512
    array(1) { ["section"]=> string(122) "perballja-me-cristiano-ronaldon-mbrojtesi-i-serise-a-tregon-ethet-qe-e-pushtuan-nga-emocionet-nuk-me-dha-as-fanellen-84175" }