INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pasi u ndanë ‘’pazaret’’ me klubin e Cardiff, presidenti i Nantes bën VEPRIMIN prekës në kujtim të Emiliano Sala

Pasi u ndanë ‘’pazaret’’ me klubin e Cardiff, presidenti i Nantes bën VEPRIMIN prekës në kujtim të Emiliano Sala

Publikuar më: 15:43 08-02-2019

Kur e gjithë bota është duke folur për vdekjen e Emiliano Salas, pas asaj fatkeqësie ajërore, dy presidentët e Kardifit dhe të Nantesit, janë duke mbyllur “pazaret”.

Pak ditë para se të rrëzohej avioni që transportonte lojtarin drejt Anglisë, Kardifi dhe Nantesi kishin rënë dakord për transferimin e argjentinasit për shumën e 17 milionë eurove. Por deri më tani skuadra britanike nuk ka dhënë asnjë këst të kësaj shume.

Ndërkohë nga ana tjetër presidenti i francezëve Uldermar Kita ka vendosur që të tërheqe fanellën me numrin 9. Ky numër mbahej nga sulmuesi argjentinas dhe në shenjë respekti numri nuk do të vishet nga askush këtej e në vazhdim. Një vendim që ka prekur jo pak familjen e lojtarit dhe njerëzit e sportit.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076088905334473
    array(1) { ["section"]=> string(113) "pasi-u-ndane-pazaret-me-klubin-e-cardiff-presidneti-i-nantes-ben-veprimin-prekes-ne-kujtim-te-emiliano-sala-86487" }