INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pasi ofenduan Salah, reagon menjëherë klubi i West Ham!

Pasi ofenduan Salah, reagon menjëherë klubi i West Ham!

Publikuar më: 13:28 08-02-2019

Një video qarkulloi pak ditë më parë me thirrje raciste kundër Salah gjatë ndeshjes West Ham-Liverpool e cila përfundoi 1-1.

Protagonistët janë bërë fansat e West Ham që fyenin egjiptaianin gjatë zhvillimit të SFIDES së kampionatit e cila u zhvilla 5 ditë më parë.

Megjithatë Policia tashmë po heton incidentin, ndërsa ka reaguar dhe klubi i West Ham

"Në te West Ham kemi një politikë të tolerancë zero për çdo formë sjelljeje të dhunshme. Ne jemi një shoqëri gjithëpërfshirëse e futbollit, pavarësisht nga mosha, raca, feja ose besimi, martesa ose bashkimi, shtatzënia ose, gjinia, orientimi seksual, ndryshimi gjinor ose aftësia e kufizuar. Të gjithë janë të mirëpritur ngrohtësisht në stadiumin e Londrës. Autoritetet e ligjit do të meren me rastin dhe tani kanë filluar hetimet. Tifozët përgjegjës do iu ndalohet hyrja në stadium", ishte ky reagimi i skuadrës lodineze të West Ham.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0034630298614502
    array(1) { ["section"]=> string(59) "pasi-ofenduan-salah-reagon-menjehere-klubi-i-west-ham-86473" }