INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Pas Sanremos, Ermal Meta iu drejtohet gazetarëve shqiptarë: Kujdes! [FOTO]

Pas Sanremos, Ermal Meta iu drejtohet gazetarëve shqiptarë: Kujdes! [FOTO]

Publikuar më: 14:58 13-02-2018

Ermal Meta është kthyer në një ndër personazhet më të diskutuar në rrjetet sociale.

Rrugëtimi i tij në festivalin ‘Sanremo’ ishte një aventurë e vërtetë. Këngëtari u pezullua nga festivali me pretendimin se kënga ishte plagjiaturë por jo vetëm u rikthye të nesërmen sepse  edhe u shpall fitues i ‘Sanremo’s, duke u bërë përaqësuesi i Italisë në Erovizion.

Vëmëndja mediatike, lajmet, portalet të gjithë ishin të interesuar për një intervistë me këngëatrin shqiptar por që ka rezultuar që fjalët e tij të keqintepretohen. Kështu ka ndodhur me termin ‘bastard; të përmendur nga vetë ai dhe që u mendua se ajo fjalë i drejtohej babait dhunues të këngëtarit.  Ndaj Ermali  e ka parë të nevojshme të reagojë nëpërmjet një statusi të bërë në Facebook-un e tij ku iu drejtohet të gjithë gazetarëve shqiptarë.

Statusi:

“Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime,” e fillon ai statusin ku sqaron se kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë.

Statusi i Ermal Metes

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekulloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmëndjen.’

drfytrutyui.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0059268474578857
    array(1) { ["section"]=> string(75) "pas-sanremos-ermal-meta-iu-drejtohet-gazetareve-shqiptare-kujdes-foto-50220" }