INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Pas Romës dhe Londrës, ISIS kërcënon një tjetër kryeqytet europian: “Do ta shndërrojmë Vitin e Ri në ferr” [FOTO]

Pas Romës dhe Londrës, ISIS kërcënon një tjetër kryeqytet europian: “Do ta shndërrojmë Vitin e Ri në ferr” [FOTO]

Publikuar më: 20:17 07-12-2017

Pas kërcënimit të Romës disa ditë më parë ISIS ka kërcënuar edhe kryeqytetin e Francës, Parisin. Shteti Islamik ka shpërndarë një foto në portale të ndryshme online ku shkruan se do të kthejë Vitin e ri në një ferr të vërtetë.  Në këtë imazh i cili po qarkullon nëpër rrjet shihet një turmë njerëzish në afërsi të “Arc de Triomphe” dhe mbishkrimi “Ne do ta shndërrojmë Vitin e Ri në ferr”.
Kjo vjen pas kërcënimeve nga ISIS që do të kryejnë sulme terroriste në këmbë, pasi shumica e organizimeve për Krishtlindje kanë rritur masat e sigurisë duke vendosur detektues metalike.

SISI.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.30446791648865
    array(1) { ["section"]=> string(113) "pas-romes-dhe-londres-isis-kercenon-nje-tjeter-kryeqytet-europian-do-ta-shnderrojme-vitin-e-ri-ne-ferr-foto-44251" }