INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pas Romës dhe Liverpoolit, sot përcaktohen dhe dy gjysëmfinalistet e tjera të Champions League

Pas Romës dhe Liverpoolit, sot përcaktohen dhe dy gjysëmfinalistet e tjera të Champions League

Publikuar më: 18:41 11-04-2018

Roma dhe Liverpool janë dy gjysmëfinalistet e para të Champions Legue.
Pavarësisht se u konsiderua një ndeshje e thjeshtë për Barcelonën mesa duket Roma i ka suprizuar të gjithë me lojën e saj, duke mundur gjigantet e Europës me rezultatin e thellë 3-0.
Përballja me Manchester City-in dhe Liverpoolin ishte një dështim të cilin Pep Guardiola nuk i nevojitej.
Mediat ndërkombëtare për këtë rezultat nuk i kanë kursyer as titujt ironik, "Liverpool 'tallet' me Mançesterin".
Nga të dyja përballjet rezultati i përgjithshëm ka qenë 5-1.
Mbrëmja e sotme do përcaktojë dhe dy gjysmë finalistet e fundit.
Real Madriti pret në shtëpi Juventusin dhe Bayrni i mynihut sevilian.
Në ndeshjen e parë madrilentët arritën të gozhdonin bardhezinjtë me rezultatin 4-1 por pas fitores së Romës ndaj Barcelonës, mesa duket lojtarët kanë marr zemër për të mundur Realin.
Ndërsa përballja Sevila dhe Bayrni u mbyll me rezultatin 2-1.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.026843070983887
    array(1) { ["section"]=> string(99) "pas-romes-dhe-liverpoolit-sot-percaktohen-dhe-dy-gjysemfinalistet-e-tjera-te-champions-league-54917" }