INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Parashikimi i frikshëm për datën 23 prill, çfarë do t’i ndodhë tokës sipas Meade?

Parashikimi i frikshëm për datën 23 prill, çfarë do t’i ndodhë tokës sipas Meade?

Publikuar më: 20:13 16-04-2018

Një fenomen astrologjik siç parashikohet në një fragment nga Bibla do të shkaktojë shkatërrimin e planetit tonë këtë muaj, sipas teoricienëve konspirativ.

Dëshmitarët e krishterë, të udhëhequr nga autori David Meade, thonë se Jezu Krishti do të rishfaqet në botë më 23 prill, duke rezultuar në rrëmbim.

Ngjarja përfundimtare e supozuar është përmendur shpesh nga fundamentalistët amerikanë që thonë se rrëmbimi do të shohë të gjallët dhe të vdekurit teksa do të bashkohen për ta ndjekur Jezusin në qiell.

A do të përfundojë bota më 23 prill? Cila është teoria e David Meade?

Besimtarët thonë se një profeci biblike është gati të bëhet e vërtetë për shkak të një shtrirjeje planetare që po ndodh të hënën më 23 prill.

Kalimi nga libri i Zbulesës 12: 1-2 thotë: “Dhe një shenjë e madhe u shfaq në qiell: një grua e veshur me diell, me hënën nën këmbët e saj dhe në kokë një kurorë me 12 yje. Ajo ishte shtatzënë dhe po bërtiste në dhimbje lindjeje dhe në agoni të lindjes “. Meade, i cili ka qenë më i zëshëm në lidhje me apokalipën e ardhshme, thotë se Virgjëresha përfaqëson gruan ndërsa Jupiter është Mesia.

Dhe më 23 prill, dielli dhe hëna do të jenë në Virgjëreshë së bashku me Jupiterin. Meade gjithashtu sugjeron se planeti Nibiru – të cilin NASA e ka hedhur poshtë si imagjinar – do të rrëzohet në Tokë duke shkatërruar përfundimisht të gjithë jetën në të.

End-of-the-world-David-Meade-April-23-April-18-945899.jpg

Ideja, e konceptuar nga Nancy Lieder në vitin 1995, do të shkaktojë shpërthime dhe vullkane dhe do të çojë në humbjen e mendimeve të njerëzve. Z. Meade është provuar gabim në rastet e mëparshme, pasi ka bërë parashikime të ngjashme për fundin e botës, si kur tha se Nibiru do të godiste tokën më 23 shtator 2017.

Kjo nuk ndodhi, e as sugjerimi i ndryshuar i datës së tij për tetorin e 2017… kështu që duket se nuk ka aspak vend për tu shqetësuar./Panorama

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0075769424438477
    array(1) { ["section"]=> string(85) "parashikimi-i-frikshem-per-daten-23-prill-cfare-do-t-i-ndodhe-tokes-sipas-meade-55440" }