INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Para se të niset për në Rusi, Era Istrefi vjen në Tiranë, ja me kë personalitete e shikoi ndeshjen e Zvicrës [FOTO]

Para se të niset për në Rusi, Era Istrefi vjen në Tiranë, ja me kë personalitete e shikoi ndeshjen e Zvicrës [FOTO]

Publikuar më: 22:02 27-06-2018

Ka përfunduar ndeshja e sotme e Zvicrës kundër Kosta Rikës me rezultat 2-2, rezultat ky që e kualifikoi në fazën tjetër. Të entuziazmuar, miliona shqiptarë, kanë dhënë mbështetjen e tyre për Zvicrën këtë vit, kjo pasi për kombëtaren zvicerane luajnë katër shqiptarë.

Ndër tifozët më të flaktë të kësaj kombëtareje mesa duket është edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ndjekur në Presidencë ndeshjet e botërorit. Sëbashku me të ishin të pranishëm emra të njohur të muzikës si këngëtarja Era Istrefi e cila do të niset për në Moskë për të kënduar në finalen e Botërorit sëbashku me Ëill Smith dhe Niki Xhem këngën “Live it up”, e cila është edhe kolona zanore për këtë botëror.

Siç shohim sëbashku me Presidentin, Meta ndodhet edhe këngëtarja Nora Istrefi si dhe emra të tjerë të njohur.

Në krahë të Presidentit është edhe kampioni i njohur Gjetan Keta, tenori Kastriot Tusha, këngetaret Kastro Zizo dhe Robert Berisha e shumë personalitete të sportit e kulturës.

collagekub.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029089450836182
    array(1) { ["section"]=> string(117) "para-se-te-niset-per-ne-rusi-era-istrefi-vjen-ne-tirane-ja-me-ke-personalitete-e-shikoi-ndeshjen-e-zvicres-foto-63045" }