INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Paditet Fortnite nga raperi famshëm. Ja çfarë i kanë vjedhur atij

Paditet Fortnite nga raperi famshëm. Ja çfarë i kanë vjedhur atij

Publikuar më: 12:04 06-12-2018
Krijues i Epic Games tani po ballafaqohet me një padi nga hip-hop artisti 2 Milly, i cili pretendon se zhvilluesi i lojës i ka vjedhur levizjet ne videon"Milly Rock" duke e kthyer atë në një lojtarë të emo në lojë që mund të fitojnë para nepermjet shfrytezimit te kercimit te tij. Padia u paraqit në gjykatën e qarkut të Kalifornisë të mërkurën. Padia shënon sfidën e parë zyrtare ligjore kundër praktikës së përhapur të industrisë së lojërave të përshtatjes së kulturës pop, si lëvizjet dhe memes, dhe duke e kthyer atë në artikuj virtuale për shitje. Edhe pse zhvilluesit e tjerë e kanë bërë këtë në të kaluarën - duke përfshirë Blizzard me World of Warcraft dhe Overwatch dhe Bungie me serinë e Destiny, Epic bën Fortnite, ndoshta ende lojë më popullore tani dhe një nga titujt më fitimprurës në industri.
Instagram Banner
Në korrik 2018, Epic shtoi një emo të quajtur "Swipe It" bazuar në "Milly Rock" të paraqitur në mënyrë të dukshme në muzikën e artistit 2014 me të njëjtin emër. Ndërsa Epic nuk e shiti emoten drejtpërdrejtë për lojtarët për v-bucks,ajo bëri rezervë "Swipe It" si një emote të hapur për lojtarët që kishin blerë $ 10 Battle Pass.©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.013803005218506
    array(1) { ["section"]=> string(70) "paditet-fortnite-nga-raperi-famshem-ja-cfare-i-kane-vjedhur-atij-80828" }