INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ose mbaro rrugën Tiranë-Elbasan, ose do mbarosh ti, Rama ja thotë troç Gjiknurit

Ose mbaro rrugën Tiranë-Elbasan, ose do mbarosh ti, Rama ja thotë troç Gjiknurit

Publikuar më: 20:04 13-03-2018

Ditën e sotme kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka zhvilluar një takim me banorët e Elbasanit për të prezantuar sukseset e platformës së bashkëqeverisjes.

Gjatë takimit njëri prej banorëve ngri një ndër problemet më të komentuar kohët e fundit, atë të rrugës Tiranë-Elbasan dhe Rama i tha Gjiknurit se kjo është një sfidë për të, ose të mbaroj rrugës ose të mbaroj për vete.

“Ministri ka marrë sot vendimin që të marrë përsipër që të mbaroj rrugën Tiranë-Elbasan deri në fund të vitit. Ai ka marrë barrën o ta mbaroj o të mbaroj”, deklaroi Rama.

Ndërsa Gjiknuri tha: Unë e kam marrë përsipër, pres lëvrimin e fondit dhe barra do kalohet së bashku me kryeministrin.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014829635620117
    array(1) { ["section"]=> string(84) "ose-mbaro-rrugen-tirane-elbasan-ose-do-mbarosh-ti-rama-ja-thote-troc-gjiknurit-52778" }