INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Obobo çfarë shifrash! Publikohet lista, ja kush janë aktorët më të paguar për 2018 [FOTO]

Obobo çfarë shifrash! Publikohet lista, ja kush janë aktorët më të paguar për 2018 [FOTO]

Publikuar më: 17:20 23-08-2018

Forbes ka publikuar artikullin për fitimet e aktorëve dhe kur të shihni shifrat, me siguri do të vendosni duart në kokë.

Vendin e parë të listës e mban aktori George Clooney me një pasuri prej 239 milion dollarësh. Për sa i përket vendit të dytë të listës, e mban aktori Dwayne “The Rock” Johnson dhe pjesë e kësaj liste janë aktorë si Will Smith, Jackie Chan, Adam Sendler, Chriss Evans.

F.jpg

 

Për sa i përket femrave, aktorja më e paguar e vitit 2018 është Scarlet Johannson me një pasuri prej 40 milionë dollarësh, pasuar nga Angelina Jolie dhe Jennifer Aniston përkatësisht me 28 milionë dhe 19 milionë dollarë pasuri.

Siç vihet re, diferenca e pasurive mes aktorëve meshkuj dhe atyre femrave është e dukshme, ndërsa vihen re edhe ndryshime nga viti në vit. Emma Stone, e cilësuar vitin e kaluar nga Forbes si aktorja më e paguar, këtë vit nuk ka arritur që të futet as në top 10.

JA.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0096437931060791
    array(1) { ["section"]=> string(91) "obobo-cfare-shifrash-publikohet-lista-ja-kush-jane-aktoret-me-te-paguar-per-2018-foto-69122" }