INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk është më sekret! Zbuloni si realizohen skenat e seksit në filma, do befasoheni! [FOTO]

Nuk është më sekret! Zbuloni si realizohen skenat e seksit në filma, do befasoheni! [FOTO]

Publikuar më: 22:34 30-03-2018

E keni vrarë ndonjëherë mendjen? 

Një ndihmës drejtor nxori sekretet më të mira të sekuencave seksuale enigmatike nëpër filma. Arti i shtatë ka qenë përgjegjës për dhënien e qindra lotëve, të qeshurave dhe frikësimeve për shumë vite dhe këto janë vetëm një nga arsyet pse nuk mund të ndahemi nga filmat.
Sidoqoftë, kinemaja ka qenë gjithashtu përgjegjëse për të na dridhur me skenat seksuale të ndryshme që luajnë aktorët, por por asgjë nuk është ashtu siç duket dhe tani ju do ta zbuloni atë. Një ndihmës drejtor i industrisë na tregon më shumë, ndaj shfletoni galerinë e mëposhtme.

A bëjnë seks me të vërtetë?

Sipas Ndihmës Drejtorit të industrisë, aktorët jo domosdoshmërisht duhet të jenë të zhveshur. Një drejtor ka aftësinë t’i shpjegojë aktorëve se si të qëndrojnë para kamerës dhe çfarë pozicioni duhet të fitojnë në mënyrë që çdo gjë të shkojë në mënyrë të përsosur.

Game of Thrones

game.jpg


Seriali Game of Thrones është një shembull i mirë për të përfaqësuar profesionalizmin e aktorëve dhe gjithë prodhimin në tërësi. Kombinimi i kamerave, këndeve, aktorëve fantastikë dhe efekteve speciale.

Sa hapa nevojiten për një skenë si kjo?
Veçanërisht këto skena janë bërë në disa plane, kështu që aktorëve u jepet mundësia për t’u zhveshur pak nga pak pa qenë plotësisht i zhveshur.

A janë të veshur kur e bëjnë?

Në përgjithësi, skenat regjistrohen me aktorët të veshur dhe regjistrohen nga beli e lart. Po ashtu, një leckë lëkure përdoret gjerësisht për të mbuluar pjesët private të profesionistëve.

Sa improvizim ka?

Zakonisht nuk ka improvizime, drejtorët kanë një listë të mundshme të skenave seksuale që ata mund të përdorin dhe që aktorët mund të kërkojnë 24 orë përpara takimit.

A ka shumë njerëz të pranishëm?

Zakonisht secili realizim ka atë që quhet grup i mbyllur. Çfarë do të thotë kjo? Kur aktorët janë të gatshëm për të kryer një skenë seksi, grupi është i kufizuar nga kameramanët, drejtori dhe stilistët.

Po nëse aktori ndjen pak më shumë?

Nëse i referohemi emocioneve, ka shumë pak gjasa që aktorët ta ndiejnë atë. Në përgjithësi, ata janë kaq të fokusuar për të bërë skenën mirë që nëse ata do të bënin një gabim, qëllimi do të përsëritej disa herë. Gjithashtu në mjedis ka disa njerëz që u tregojnë se çfarë duhet të bëjnë, sipas JOQ.al

A preken në vendet intime?

Nuk ka shumë filma (jo pornografikë) në të cilat ekzistojnë plane të para të organeve gjenitale, kështu që zakonisht nuk ndodh.

A e shijojnë?

Sipas Ndihmës Drejtorit, nuk ka një aktor të vetëm që vdes ose gëzon të bëjë një skenë seksi.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097951889038086
    array(1) { ["section"]=> string(91) "nuk-eshte-me-sekret-zbuloni-si-realizohen-skenat-e-seksit-ne-filma-do-befasoheni-foto-54138" }